Oficiální internetové stránky obce Tojice v Plzeňském kraji v okrese Plzeň-jih nedaleko poutního města Nepomuk.

Tojické nutrie potřebují Vaši pomoc

Autor: Pavel Motejzík
zveřejněno: 16. 09. 2014 09:28 hod., aktualizováno: 16. 09. 2014 10:18 hod.

Velká voda v roce 2002 přinesla do Tojic poklad – párek říčních nutrií. Místní si je zamilovali a starají se o ně s takovou péčí, že se rodinka záhy početně rozrostla. Za vlastní příspěvky obyvatel byl nutriím zbudován skromný přístřešek, jsou pravidelně přikrmovány, především v zimních měsících, kdy by bez cizí pomoci nepřežily. I proto nikde nenajdete ploty či nápisy NEKRMIT!, jako je znáte ze zoologické zahrady. Naopak tvrdé pečivo a zelenina jsou vítány.

Dnes je věhlas Tojických nutrií dávno za hranicemi kraje. Mají vlastní „kešku“ v rámci geocachingu, na internetu desítky odkazů, jsou uvedeny v řadě průvodců, získaly 2. cenu v rámci soutěže Maličkostí-Klenotů obcí, každý týden je navštíví desítky i stovky návštěvníků. 
 
Nyní se Tojické nutrie utkaly v klání 220 projektů z celé republiky v rámci programu Era pomáhá regionům a byly vybrány do třech nejlepších v Plzeňském kraji. 
 
Jejich další osud a pohodlí tak záleží na každém z nás. 

Chcete, aby měly kvalitnější přístřešek, ve kterém nebudou v zimě strádat? Pravidelné zásoby krmení? Lepší posezení pro návštěvníky? Velký koš na pečivo? Příp. se chcete sami aktivně zapojit do tematických workshopů o jejich životě a chování?

Pak je potřeba věnovat nutriím finanční dar, aby byl výsledný příspěvek pro ně, poskytnutý v rámci Programu Era pomáhá regionům, pro nutrie dostatečný. Všechny peníze poputují přímo nutriím a budou navíc v rámci programu znásobeny.
 

Pomoci nutriím můžete několika způsoby:

Online přes odkaz: www.erapomaharegionum.cz/projekty/chodsko/60/tojicke-nutrie

Platbou přes účet101 7777 101/0300, Variabilní symbol: 901

 

hotovosti do kasičky v sídle OS Pod Zelenou Horou, přihlašovatele projektu (Tojice 22, druhé stavení v obci od nutrií, kasička viditelně označena na plotě – finance budou zaslány hromadně na účet Era)

 

Všemi způsoby můžete přispívat až do 31. 12. 2014. Za případnou podporu předem děkujeme!

 

 

 

Plakát v pdf ke stažení ZDE.