Oficiální internetové stránky obce Tojice v Plzeňském kraji v okrese Plzeň-jih nedaleko poutního města Nepomuk.

Almanach Prameny 2013-15

Autor: Pavel Motejzík
zveřejněno: 13. 09. 2013 17:59 hod.

Víte, kde se říká "Tojický Hollywood", co je v této obci či celém regionu Nepomucka, Spálenopoříčska a Žinkovska zajímavého, co jsou tzv. perličky regionu či kam se vydat na výlet?

Na letošním veletrhu ITEP v Plzni byl představen nový turistický almanach Prameny 2013-15 pro oblast jižního Plzeňska, vydaný MAS sv. Jana z Nepomuku v rámci projektu Skrytá bohatství aneb venkov Plzni, podpořeného v rámci Programu rozvoje venkova ČR, OSA IV. Leader.

Almanach nabízí celkem 15 tipů na výlety od osobností regionu, které nás zavedou mnohdy na dosud neobjevená místa, kde zprostředkují pestrou nabídku „živých“ aktivit a zajímavostí. Jednotlivé výlety doplní více než 200 barevných fotografií na křídovém papíře a také tzv. Perličky regionu - zajímavá místa, ohniska baroka, technické památky či přírodní zajímavosti. Vydán byl v českém, německém a anglickém jazyce. Almanach je k dostání od konce září v infocentrech regionu či v plzeňském knihkupectví Chmela na Americké třídě 32, kde lze objednat také na dobírku. Doporučená prodejní cena je 120,-Kč.