Oficiální internetové stránky obce Tojice v Plzeňském kraji v okrese Plzeň-jih nedaleko poutního města Nepomuk.

Projekt MAS "VENKOVSKÁ TRŽNICE" 2012

Autor: Martina Krumpholcová
zveřejněno: 08. 02. 2012 21:26 hod.

Venkovská tržnice – katalog, bazar i přehled regionálních akcí

Záměrem MAS svatého Jana z Nepomuku je napomáhat zvyšování kvality života obyvatel regionu. Jednoduše řečeno, chceme, aby se lidem v regionu dobře žilo. I proto se naše MAS zapojila do projektu meziregionální spolupráce Venkovská tržnice, jehož cílem je vytvoření informačního systému pro podporu a posílení místní ekonomiky.

Myšlenka vytvoření informačního systému na podporu podnikání či pro celkový rozvoj venkovských regionů není nová, ale málokdy bývá dotažena do uživatelsky úspěšného konce. Existuje kupříkladu celá řada internetových databází, které jsou minimálně využívané, málo aktualizované, pouze zčásti odpovídající realitě.

Rozdíl mezi těmito databázemi a Venkovskou tržnicí by měl být zejména v aktuálnosti, multifunkčnosti a regionálním zaměření. Kromě Katalogu podnikatelských subjektů a neziskových organizací Venkovská tržnice nabízí aplikaci Bazaru, ve kterém je možné nabízet, poptávat, darovat i směňovat cokoli, ať už se to týká přebytků z vaší zahrady, domácnosti nebo třeba z půdních prostor. Pořadatelé kulturních, sportovních nebo třeba vzdělávacích akcí budou moci využívat Kalendář akcí. Srdcem celého systému je internetová stránka www.venkovskatrznice.eu.

 

K naplnění tohoto cíle potřebujeme dát dohromady co nejucelenější a nejaktuálnější databázi podnikatelů, řemeslníků, hobby výrobců uměleckých předmětů, šperků, keramiky, bylinných výrobků apod., poskytovatelů nejrozličnějších služeb, farmářů, malopěstitelů a chovatelů a všech ostatních z našeho regionu, kteří zde nabízejí své výrobky a služby.

Na „mapování“ Nepomucka a Spálenopoříčska budeme od února 2012 spolupracovat zhruba s 15 tzv. tazateli.

I nadále budeme uveřejňovat informace o Venkovské tržnici v Nepomuckých novinách. Spolupracovat na realizaci projektu budeme se všemi starosty našich obcí. Přístup k aktuálním informacím budete mít na www.mas.nepomucko.cz/cs/venkovskatrznice. Osobní kontakt je možný na telefonních číslech 602 334 882 (Michal Arnošt) nebo 733 301 255 (Mirka Brožová). Věříme, že projekt Venkovská tržnice vás zaujme a především pomůže vašemu podnikání, aktivitám.